حبوبات عمده در اصفهان نرخ بی کاری این شهر را به صفر رساند

علاوه بر این، مقایسه ژنوم آند و ژنوم مزوامریکایی که اخیراً منتشر شده است، در ابتدا تفاوت های جالبی را نشان داده است برای مثال، اندازه و تعداد ژن‌ها در ژنوم Mesoamerican 7 درصد کوچک‌تر (549.6 Mb در مقابل 587 Mb) از ژنوم آند است.

در سال 2012، به دلیل خشکسالی شدید، تولید سویا و ذرت در ایالات متحده به ترتیب 10 و 28 درصد کاهش یافت از سوی دیگر، آفات و کمبودهای تغذیه ای با استفاده فشرده از کودها و آفت کش ها برطرف شده است.

در حالی که این یک راه حل کوتاه مدت است، وظیفه واقعی کشاورزان حبوبات عمده در اصفهان و دانشمندان ارائه مواد غذایی با کیفیت غذایی بالا و سازگار با شیوه های کشاورزی پایدار است ( فولی و همکاران، 2011 ).

حبوباتی مانند سویا و حبوبات معمولی توانایی برقراری ارتباط همزیستی با باکتری های تثبیت کننده نیتروژن (Rhizobia) و قارچ های میکوریزی آربوسکولار (AM) را برای تسهیل در دستیابی به مواد مغذی مانند نیتروژن و فسفر دارند.

حبوبات

این روابط همزیستی از نظر اقتصادی مهم هستند زیرا استفاده از کودهای مصنوعی و انتشار محصول جانبی N 2 O که یک گاز گلخانه ای اصلی است را به طور چشمگیری کاهش می دهند.

تخمین زده شده است که حبوبات 60 میلیون تن نیتروژن را در سرتاسر جهان تثبیت می کنند ( Smil, 1999 ) و جایگزینی این نیتروژن زیست تثبیت شده با کودهای مصنوعی حدود 40 میلیارد دلار آمریکا (109 ) دلار هزینه خواهد داشت.

بنابراین، درک و بهبود این ارتباطات همزیستی می تواند مزایای اقتصادی، زیست محیطی و تغذیه ای عمده ای داشته باشد.

اینها رویدادهای فردی بودند و منجر به دو استخر ژنتیکی بزرگ شدند، Mesoamerican ، که از شمال مکزیک تا کلمبیا را پوشش می دهد، و آند ، که از پرو تا آرژانتین گسترش می یابد ( Gepts، 1998 ؛ رودریگز و همکاران، 2015 ).

حبوباتی خشک شده از هر دو استخر ژنتیکی حدود 500 سال پیش از قاره آمریکا به شبه جزیره ایبری آورده شد و مدت کوتاهی پس از آن در بقیه اروپا، آفریقا و آسیا توزیع شد.

در آفریقا، بسته به منطقه، فراوانی مخلوطی از هر دو استخر وجود دارد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.