خیار گلخانه ای صادراتی ای که برای قاچاق اسلحه استفاده شد

مقاله در باره خیاربوته ایی Cucumber (Cucumis sativus L.) یک سبزی میوه کوهنوردی علفی یکساله است که متعلق به خانواده Cucurbitaceae است و از جنگل های بارانی استوایی در پای جنوبی هیمالیا سرچشمه می گیرد.

با توجه به موقعیت جغرافیایی آن، می توان آن را به چهار گروه مانند گروه هندی، گروه اوراسیا، گروه آسیای شرقی و گروه Xishuangbanna طبقه بندی کرد (Qi et al., 2013). در چین، خیار را می توان به دو گروه جغرافیایی تقسیم کرد.

مانند گروه شمال چین با خارهای سبز تیره، خارهای متراکم و زگیل روی میوه ها، و گروه جنوب چین با خارهای سبز روشن، پراکنده و زگیل روی میوه ها (جیانگ و همکاران، ۲۰۱۵).

خیار گلخانه ای صادراتی بیشتر از قبل به کشورهای دیگر صادر می شود.خیار یک محصول مهم اقتصادی در جهان است. میوه های آن معطر و خوش طعم با مواد مغذی غنی شده است که می توان آن را به صورت تازه یا فرآوری شده به ترشی مصرف کرد.

علاوه بر این، از میوه های آن در محصولات زیبایی نیز استفاده می شود. با این حال، با تغییر مداوم در محیط کشت و تکنیک ها، و استانداردهای زندگی روزافزون مردم، کیفیت میوه خیار بسیار مورد توجه مصرف کنندگان قرار می گیرد.

با کار مداوم بر روی شکل‌گیری کیفیت میوه خیار توسط گروه‌های تحقیقاتی مختلف در سال‌های اخیر، برخی از عوامل تأثیرگذار و مکانیسم تنظیم‌کننده شکل‌گیری کیفیت میوه خیار را می‌توان به شکلی عمیق‌تر و کامل‌تر درک کرد.

این بررسی تلاش کرد تا پیشرفت‌های اخیر در مطالعات شکل‌گیری کیفیت میوه خیار را از طریق رویکردهای فیزیولوژیکی و بیولوژیکی مولکولی خلاصه کند تا بینشی برای مطالعات تحقیقاتی بیشتر در مورد شکل‌گیری کیفیت میوه خیار و سایر خربزه‌ها ارائه دهد.

کیفیت میوه در خیار را می توان با سه جنبه، یعنی کیفیت تجاری، کیفیت مواد مغذی و کیفیت طعم تعریف کرد (Lv et al., 1992). کیفیت تجاری در خیار شامل اندازه و شکل میوه، ویژگی های ستون فقرات میوه (رنگ، اندازه و تراکم).

ویژگی های پوست میوه (رنگ، برآمدگی ها و لکه ها) و ویژگی های گوشت (رنگ) است (وانگ و همکاران، ۲۰۰۷; لو و همکاران، ۲۰۱۵؛ ژانگ و همکاران، ۲۰۱۶؛ ژانگ سی و همکاران، ۲۰۱۹)

اندازه و شکل میوه دو بارزترین صفات کیفی خیار است که به یکی از معیارهای پرورش دهندگان برای انتخاب ارقام مرغوب میوه تبدیل شده بود. ویژگی های خارجی میوه مانند رنگ پوست و ستون فقرات میوه، وجود یا عدم وجود موم روی سطح خیار و تعداد، شکل، اندازه، توزیع و تراکم خارهای میوه (تریکوم های روی میوه خیار را خار می گویند).

، همچنین از صفات کیفیت میوه مهم برای تولید خیار هستند (چوی و همکاران، ۲۰۱۳؛ لی و همکاران، ۲۰۱۳؛ چن و همکاران، ۲۰۱۴؛ لیو ایکس و همکاران، ۲۰۱۶). در اواخر دهه ۱۹۸۰، میوه های خیار بدون شکوفه به دلیل ظاهر براق متمایزشان در ژاپن محبوب شدند (Ohara et al., 2006).

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.