زعفران قائنات کیلویی باعث تصادف دو نیسان شد

(زعفران) یک ادویه گران قیمت در سطح جهان است. چند کشور مانند ایران، یونان، مراکش، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، فرانسه، سوئیس، پاکستان، چین، ژاپن و استرالیا هستند که این ادویه در آنها کشت و به کشورهای دیگر صادر می شود.

هند ۵ درصد از کل تولید جهان را تامین می کند که ۹۰ درصد آن تنها از مناطق جامو و کشمیر (J&K) تامین می شود. در هند، تولید زعفران از J&K 3.83 تن است در حالی که تقاضای سالانه آن تقریباً ۱۰۰ تن است.

زعفران قائنات کیلویی در بازار قابل خرید است. در این کشور مناطق جغرافیایی وجود دارد که شرایط محیطی و اکولوژیکی مشابه J&K دارند و امکان معرفی این محصول را دارند. شناسایی چنین مناطقی را می توان با استفاده از مدل سازی طاقچه اکولوژیکی (ENM) انجام داد.

بنابراین، ENM ‘MaxEnt’ با استفاده از ۱۰۳ متغیر محیطی، ۲۰ داده حضوری و پارامترهای توپوگرافی (ارتفاع، شیب و جهت) برای یافتن مناطق مناسب برای تولید زعفران در مناطق غیرمتعارف هند انجام شد. سطح به دست آمده زیر منحنی برای مدل ۰٫۹۹ بود.

بارش و دما مهمترین متغیر محیطی موثر بر کشت آن بود. زعفران در این مکان‌های مدل‌سازی شده جدید در هند به نمایندگی از ایالت‌های مختلف آن مانند هیماچال پرادش، اوتاراکند، آروناچال پرادش، سیکیم، مانیپور و تامیل نادو کاشته شد.

کیفیت، و همچنین عملکرد زعفران تولید شده در برخی از این مناطق، ارزیابی شد و برابر با زعفران کشت شده به طور سنتی در هند یافت شد. بر اساس نتایج امیدوارکننده به‌دست‌آمده در این کار، ما در حال گسترش کشت زعفران به مناطق مدل‌شده‌تر در هند هستیم تا نیاز ملی خود را برآورده کنیم.

مقدمه
Crocus sativus L. (زعفران) یا ادویه طلایی یا طلای سرخ یا ‘کسار’ متعلق به خانواده ‘Iridaceae’1 و یکی از گران ترین ادویه های جهان است. ضد باکتری، ضد قارچ، ضد عفونی کننده و ضد التهابی ۳،۴٫ خواص دارویی ضد سرطانی نیز دارد که هزینه آن را بالا برده است.

کلاله آن در صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، عطرسازی و رنگ های نساجی به روش های مختلف (بیشتر به صورت خشک) استفاده می شود. کشت زعفران کار فشرده ای است که در مراحل مختلف کشت آن به کار دستی نیاز دارد. کلاله آن باید با دقت از گل آن به صورت دستی چیده شود.

 

بنابراین برداشت و به دنبال آن فرآوری به دستان کار آموزش دیده نیاز دارد. بنابراین، زعفران به دلیل نیاز به نیروی کار بالا، عملکرد کم، حمل و نقل دقیق و توزیع محدود در سراسر جهان پرهزینه است.

زعفران عمدتاً در ایران، هند، یونان، مراکش، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، فرانسه، سوئیس، پاکستان، چین، ژاپن و استرالیا کشت می شود. ایران رتبه اول تولید خود را دارد و تقریبا ۸۰ درصد تقاضای جهانی زعفران توسط ایران تامین می شود. هند تنها ۵ درصد از کل تولید جهان را به خود اختصاص داده است.

۹۰ درصد زعفران این کشور در جامو و کشمیر (J&K) تولید می‌شود و در اینجا عمدتاً به مناطق Pulwama و Budgam محدود می‌شود. گزارش شده است که تولید زعفران در J&K سال به سال کاهش می یابد (جدول S1). از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۹۴ کاهش سطح و بهره وری زعفران به ترتیب ۸۳ درصد و ۷۲ درصد مشاهده شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.