شیره انجیر سیاه میتواند مو های شما را پر پشت کند

با این حال، هنوز هیچ مطالعه علمی برای مقایسه ویژگی‌های مورفو زراعی و بیوشیمیایی در میان توده‌های انجیر تحت آب و هوای مراکش وجود ندارد.

علاوه بر این، این اولین گزارش برای غربالگری ویژگی‌های مورفولوژیکی، رنگ پوست و آنتی‌اکسیدانی کلون‌های محلی انجیر مراکش و ارزیابی ارتباط آنهاست.

از این رو، مطالعه حاضر به منظور ارزیابی تنوع در بین نمونه بزرگی از ارقام شیره انجیر سیاه (135 کلون محلی و رقم معرفی شده) در شرایط اقلیمی یکسان با ارزیابی صفات مورفولوژیکی و میزان ترکیبات فیتوشیمیایی و فعالیت مهار رادیکال‌های آزاد طراحی شد.

آنها به طور تصادفی در موقعیت های مختلف اطراف سایبان و در ارتفاع 160 سانتی متری انتخاب شدند.

انجیر

جنس فیکوس ، که در مجموع به نام انجیر شناخته می شود، جزء کلیدی جنگل های استوایی است و به دلیل اهمیت قومی گیاه شناسی خود شناخته شده است.

در دهه های اخیر، تعداد فزاینده ای از مطالعات دانش بومی را در مورد گونه های خوراکی فیکوس وحشی و ارزش آشپزی یا دارویی آنها نشان داده است.

با این حال، به دلیل تنوع گونه ای و فرهنگی، اطلاعات کمی در مورد نقش این گونه ها در معیشت روستایی وجود دارد.

اهمیت فیکوس به عنوان یک منبع معنوی و مادی جهانی برای انسان به خوبی مستند شده است.

برخی از گونه های فیکوس از قدیمی ترین منابع غذایی انسان گزارش شده است.

شواهد فسیلی حاکی از آن است که انجیر معمولی ( Ficus carica L.) برای بیش از 11000 سال کشت شده است و احتمالاً پیش از غلات بوده است و هزاران رقم از این گونه در سراسر جهان توسعه یافته اند.

انجیر چنار کتاب مقدس ( F. sycomorus L.) یکی دیگر از منابع غذایی قدیمی انسان و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان میوه است.

این به عنوان یک منبع غذایی کلیدی برای انسان سانان پلیوسن و در امتداد رودخانه Baragoi در Nachola و Baragoi، در شمال کنیا شناسایی شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.