شیشه سکوریت 12 میل میتواند به عنوان بهترین شیشه مورد استفاده قرار بگیرد

اگرچه این شیشه گوریلا گلس به طور قابل توجهی دوام بیشتری نسبت به شیشه استاندارد دارد، اما به دلیل استفاده روزمره و حوادث ناگوار به راحتی شکسته یا خراشیده می شود.

پس چرا ایجاد یک شیشه سکوریت 12 میل مقاوم و مقاوم در برابر خراش اینقدر سخت است؟ خب، این به خواص طبیعی شیشه معمولی برمی گردد نمی تواند هم بسیار مقاوم در برابر خش و هم در برابر سقوط باشد.

باید بین این دو سازش وجود داشته باشد در سال های اخیر، Corning بر مقاومت در برابر سقوط تمرکز کرده است.

برای تقویت شیشه، تولیدکنندگان معمولاً آن را با فرآیند گرمایش یا روش شیمیایی اصلاح می‌کنند با این حال، افزایش استحکام داخلی شیشه، آن را مستعد هر گونه آسیب بر روی سطح می کند بنابراین شیشه قوی تر منجر به شیشه ای می شود که خراشیدن آن آسان تر است.

شیشه

همانطور که گوشی‌های هوشمند نازک‌تر و نازک‌تر می‌شوند، گوریلا گلس نیز به برنامه گوشی هوشمند پایبند است برای مقابله با کاهش ضخامت باید حتی قوی تر می شد.

این استرس همان چیزی است که به شیشه کمک می کند تا در برابر ریزش در آینده مقاومت کند.

شیشه نازک تر برابر است با فشار داخلی بیشتر درون شیشه این برای استحکام نهایی شیشه بسیار عالی بوده است، اما کاربران گوشی های هوشمند می دانند که این صفحه نمایش ها به راحتی خراشیده می شوند.

فرآیند سخت شدن شیشه سال‌هاست که وجود دارد و لمینیت و تمپر شیشه به طور قابل توجهی استحکام آن را تقویت می‌کند.

با این حال، هنگامی که این شیشه آسیب ببیند، غیر قابل جبران است و همچنین ساخت آن گران است.

این مبادله بین صلابت، شفافیت و قدرت سال‌هاست که ادامه دارد.

با این حال، با تحقیقات مواد جدید، دانشمندان شیشه ای ساخته اند که نه تنها پنج برابر در برابر شکستگی مقاوم تر است، بلکه سه برابر قوی تر از شیشه معمولی است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.