فرش ابریشم پشتی می تواند به منزل شما یک تم سنتی بدهد

تاکنون سعی شده است معتبرترین اسناد در مورد تاریخ فرش ایران در زمان شاهان ایرانی و قبل از اسلام ارائه شود حال پس از این بررسی اولیه به سراغ تاریخچه فرش ایران در زمان پس از ورود آن ها می رویم ما در ایران به سراغ اسلام می رویم و کمی از تاریخچه آن برای شما می گوییم.

اعراب یکی از اقوام هستند که در طول تاریخ هرگز برای هنر و آثار هنری ارزشی قائل نبوده اند، حداقل چنان که در هنر قالی بافی و بافت فرش ابریشم پشتی دیده می شود و به همین دلیل پس از حضور آنان در ایران، هنر قالی بافی با انحطاط فراوانی همراه شد و می توان گفت تنها واکنش آنان به فرش ایرانی استفاده از آن برای تزیین کاخ های باشکوه خود بود.

پس از مدت ها حضور دو چهره در ایران و نقاط مسلط ایران توانست هنر قالی بافی را در ایران احیا کند، هرچند گاهی با فرهنگ های متفاوت با آنچه در گذشته بوده است.

فرش

نام این دو شخصیت ترک های سلجوقی و تیمور لنگ است که با تغییراتی مانند تغییر نقوش و نقوش قالی های ایرانی و استفاده از طرح هایی با خطوط و منحنی های چرخان به جای طرح های هندسی و همچنین استفاده از نقوش پیچک و گل، حیوانات را به خود اختصاص داده اند و پرندگان باعث شدند که نوعی هنر قالی بافی در ایران دگرگون شود.

در این مقاله از فرش فراهان سعی کردیم به اختصار هر آنچه را که باید در مورد اسناد و تاریخچه فرش ایران بدانید بیان کنیم اگر سوال یا نکته ای در مورد این تحقیق و اطلاعات ذکر شده در آن دارید می توانید بپرسید در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید.

انتظاری دارید با توجه به لکه ها و کمتر قابل کنترل نسبت به یک کف نرم، فرش نرم و گرم است علاوه بر این، دیگر حساسیت زا نیست.

تولیدکنندگان فرش روز به روز آن را بهبود می بخشند تا فناوری های متناسب با خواسته های مصرف کننده ایجاد کنند فهرست جامعی از مزایا و معایب فرش را کشف کنید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.