لاستیک خودرو دولتی که به صورت هدیه به خریداران ماشین از سایپا

در این میان، صنعت تایر سخت‌تر تلاش می‌کند تا بیشتر از 300 میلیون لاستیک مورد استفاده را که سالانه در ایالات متحده دور ریخته می‌شود بازیافت کند، بازیافت تایر در سال‌های اخیر رشد قابل‌توجهی داشته است و مقادیر کمی از لاستیک فرآوری‌شده در برخی لاستیک‌ها دوباره استفاده می‌شود، اما این تلاش‌ها هرتزلیچ می گوید که با کیفیت مواد اولیه لاستیکی محدود می شوند.

میکروسلولز سبک وزن می تواند حتی بیشتر در مصرف سوخت صرفه جویی کند و با این حال، برای تایید دوام طولانی مدت لاستیک خودرو دولتی هایی که این افزودنی طبیعی را در خود جای داده اند، مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

یک شرکت به نام Lehigh Technologies مستقر در جورجیا ، فرآیندی را توسعه داده است که لاستیک را با نیتروژن مایع منجمد می‌کند قبل از اینکه آن را به پودر لاستیک تبدیل کند که می‌تواند به لاستیک‌ها برود.

لاستیک

هرتزلیچ می‌گوید با گذشت زمان، نصب مداوم ماشین‌آلات جدید تایرسازی دقیق که می‌تواند تحمل‌های تولیدی بسیار محکم‌تری داشته باشد، به سازندگان تایر اجازه می‌دهد تا لاستیک‌هایی تولید کنند که وزن اضافی کمی فراتر از مشخصات طراحی دارند.

او توضیح می‌دهد: «اگر نیم اونس از لاستیک خارج کنید، باعث صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌شود، زیرا چرخاندن چرخ را آسان‌تر می‌کند.»

اگرچه میراث کلی محیط زیست تایر خودرو هنوز به وضوح سیاه است، ظاهر طراحی های صرفه جویی در مصرف سوخت، مواد اولیه زیستی و برنامه های بازیافت قوی تر به آینده آن رنگ سبزتری بخشیده است.

آزمایش‌ها نشان داده‌اند که تقریبا 2000 برابر آلودگی ذرات ناشی از سایش تایرها بیشتر از خروجی اگزوز خودروهای مدرن است.

به گفته تحلیلگران، ذرات لاستیک هوا، آب و خاک را آلوده می کند و حاوی طیف وسیعی از ترکیبات آلی سمی، از جمله مواد سرطان زای شناخته شده است، که نشان می دهد آلودگی تایرها می تواند به سرعت به یک مسئله اصلی برای تنظیم کننده ها تبدیل شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.