مدارسه های ابتدایی در پنج کشور اروپایی خوردن بیسکویت را ممنوع کردند

این مقاله بر اساس یک مطالعه مقطعی شامل ۵۰۹ کودک ۹ تا ۱۲ ساله است که از طریق مدارس ابتدایی در پنج کشور اروپایی استخدام شده‌اند.

کودکان اتریشی نیز در مجموعه داده‌های اصلی گنجانده شدند، اما به دلیل اعتبار و پایایی کم در اندازه‌گیری نئوفوبیا غذایی کودک، در مطالعه حاضر حذف شدند.

در بازه سنی انتخاب شده، مهارت‌های خواندن برای اکثر کارهایی که خود مدیریت می‌شوند کافی است و وظایف ارزیابی پیچیده را می‌توان انجام داد.

پروتکل مطالعه توسط کمیته اخلاق تحقیق مربوطه هر کشور تایید شد و طبق اعلامیه هلسینکی از والدین رضایت کتبی گرفته شد به کودکان به صورت شفاهی اطلاع داده شد و رضایت شفاهی خود را برای شرکت ارائه کردند.

کودکانی که در خوردن بیسکویت مادر ممتاز رضایت والدین نداشتند و کودکان مبتلا به آلرژی یا فعالیت های دیگری در طول آزمایش انجام دادند یا نمونه های ساختگی مناسب آلرژی دریافت کردند (داده ها از مطالعه حذف شدند) در اینجا، این نگرانی در نظر گرفته شد که همه را در فعالیت ها مشارکت دهیم.

بیسکویت

بیسکویت ها برای استفاده به عنوان محصولات آزمایشی انتخاب شدند زیرا به خوبی توسط کودکان پذیرفته می شوند، کیفیت حسی بیسکویت ها در طول زمان پایدار است و به راحتی در کشورهای مختلف درگیر در مطالعه توزیع می شود هشت بیسکویت تجاری از یک شرکت ایتالیایی استفاده شد.

برای جمع آوری داده های توصیفی از روش Check-All-That-Apply (CATA) استفاده می شود. ما فرض می کنیم که درجه نئوفوبی غذایی و کشور محل اقامت بر علاقه کودکان ۹ تا ۱۲ ساله به بیسکویت و استفاده آنها از اصطلاحات CATA هنگام توصیف نمونه های بیسکویت تأثیر می گذارد.

بیشتر بیسکویت‌ها متعلق به طیف محصولات غنی‌شده با فیبر هستند که بین ۲٫۸ تا ۱۰٫۰ گرم فیبر در هر ۱۰۰ گرم دارند.

یک آزمایش آزمایشی با کودکان ۴ تا ۱۰ ساله در پنج کشور برای آزمایش مناسب بودن نمونه ها انجام شد.

هیچ یک از بیسکویت ها به طور خاص توسط بچه ها رد یا پسندیده نشد و هر ۸ بیسکویت را می توان در یک جلسه بدون ایجاد خستگی آزمایش کرد.

هدف اطمینان از طیف وسیعی از کلمات توصیفی برای مجموعه نمونه و همچنین درک خوب از اصطلاحات CATA موجود در آزمون اصلی توسط آزمودنی ها بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.