موز خشک شده عمده که باعث خفه شدن کودکی شد

مقاله آموزشی در باره موزThere’s a bit of confusion around bananas. برخی از مردم این میوه طلایی نمادین را انتخابی سالم می دانند در حالی که برخی دیگر پس از دیدن آن در لیست های اینترنتی «۵ بدترین غذا» از آن اجتناب می کنند.

ادعاهای نامطلوب نشان می دهد که موز باعث افزایش وزن و یبوست می شود. مقاله‌ای از سال ۱۹۱۷ که در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد، از ارزش غذایی موز با استناد به باورهای شایعه شده در آن زمان دفاع کرد: “موز عامل سوء هاضمه و یک جزء رژیمی خائنانه است…” [۱]

نام علمی موز Musa است، از خانواده Musaceae گیاهان گرمسیری گلدار، که به طور مشخص میوه موز را در بالای گیاه به نمایش می گذارد. نوع کاوندیش با طعم ملایم و مقاوم در برابر بیماری، عمده ترین نوع فروخته شده در ایالات متحده و اروپا است.

موز خشک عمده  در بازار طرفداران زیادی دارد.  با وجود برخی توجهات منفی، موز مغذی است و حتی ممکن است عنوان اولین “ابر غذا” را داشته باشد که توسط انجمن پزشکی آمریکا در اوایل قرن بیستم به عنوان یک غذای سالم برای کودکان و درمان بیماری سلیاک تایید شد.

موز (کاوندیش) – گاهی اوقات به عنوان “موز دسر” طبقه بندی می شود، این نوع کلاسیک در زمان رسیدن کمی شیرین است. موز را با پوست سبز یا زرد شفاف بدون کبودی انتخاب کنید. فرآیند رسیدن، پوست را از ضخیم و سفت به نازک و انعطاف‌پذیرتر تغییر می‌دهد و لکه‌های قهوه‌ای تا زمانی که کل پوست تیره شود، ظاهر می‌شود. برای طعم بهتر، صبر کنید تا موز زرد طلایی با چند لکه قهوه ای شود.

با ادامه رسیدن، کل پوست قهوه ای مایل به سیاه می شود و پالپ شروع به تخمیر و نرم شدن می کند در حالی که شیرینی خود را از دست می دهد.
موارد زیر انواع دیگری از موز است که کمتر در ایالات متحده موجود هستند.

چنار (موز سبز) – نسخه بزرگتر، نشاسته ای و کمتر شیرین موسی که اغلب برای پخت و پز استفاده می شود. وقتی سبز است، چنار نارس با طعم خنثی و گوشت سفت است. در مناطق گرمسیری خاص از جمله آمریکای مرکزی، آفریقا و فیلیپین، چنار منبع اصلی کربوهیدرات است که در انواع مختلفی از غذاها سرخ شده، آب پز یا پخته می شود.

اگر اجازه دهید بالغ شود، پوست زرد می شود و طعم کمی شیرین پیدا می کند که ممکن است به صورت خام یا پخته مصرف شود.دسته ای از موز قرمز کوچک موز قرمز – این گونه کوتاه تر و پرپشت تر از گونه کاوندیش با رنگ بنفش مایل به قرمز تیره است. یک موز قرمز رسیده خامه ای و اغلب شیرین تر از موز کاوندیش خواهد بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.