نخود شاهسوند با بهترین کیفیت به قیمت طلا در بازار جهانی

نخود فواید زیادی دارد که در اینجا دو ماده ضد مغذی مهم موجود در نخود سبز آورده شده است و اینها موادی هستند که در بسیاری از غذاها مانند حبوبات و غلات یافت می شوند و ممکن است در هضم و جذب مواد معدنی اختلال ایجاد کنند.

در حالی که این موارد به طور کلی برای اکثر افراد سالم نگران کننده نیستند، اثرات سلامتی نخود شاهسوند همچنان مهم است که در نظر داشته باشید آنها به احتمال زیاد بر افرادی که به حبوبات به عنوان غذای اصلی متکی هستند، علاوه بر افرادی که در معرض سوء تغذیه هستند، تأثیر می گذارد.

اسید فیتیک: ممکن است در جذب مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، روی و منیزیم اختلال ایجاد کند.
لکتین ها: با علائمی مانند گاز و نفخ همراه است و ممکن است در جذب مواد مغذی اختلال ایجاد کند.
سطوح این مواد ضد مغذی در نخود نسبت به سایر حبوبات کمتر است، بنابراین بعید است که مشکلی ایجاد کنند، مگر اینکه به طور مکرر آنها را بخورید.

نخود
در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید از آنها برای جلوگیری از اثرات نامطلوب ضد مغذی ها استفاده کنید:

اندازه سهم را معقول نگه دارید: حدود 1/3 فنجان (117 گرم) تا 1/2 فنجان (170 گرم) نخود سبز در یک زمان برای اکثر افراد کافی است. زمانی که در مقادیر زیاد مصرف شوند، به احتمال زیاد باعث ایجاد مشکل می شوند.
آزمایش با روش های آماده سازی: تخمیر، جوانه زدن و خیساندن ممکن است برای کاهش مقادیر ضد مغذی در نخود سبز مفید باشد.
آنها را کاملا پخته بخورید: سطح مواد ضد مغذی در نخود خام بیشتر است، که باعث می شود احتمال ایجاد ناراحتی در گوارش بیشتر شود.
خلاصه:
نخود سبز حاوی مواد ضد مغذی است که ممکن است در جذب برخی از مواد مغذی اختلال ایجاد کند و باعث ناراحتی گوارشی شود با این حال، این مشکل برای اکثر افراد نیست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.