پزشکی که از آلو خشک خانگی برای تراکم مواد معدنی استفاده می کرد توسط پلیس دستگیر شد

جالب اینجاست که آلو خشک خانگی (که به سادگی آلوی خشک هستند) به میوه مورد علاقه برای تراکم مواد معدنی استخوان تبدیل شده است.

در یک مطالعه، زنان یائسه مبتلا به پوکی استخوان روزانه 100 گرم سیب خشک یا آلو سیاه تره بار به مدت یک سال مصرف کردند. در پایان کارآزمایی یک ساله، زنانی که آلو مصرف کرده بودند، تراکم استخوان (BMD) به طور قابل توجهی نسبت به همتایان سیب خشک خود مشاهده کردند.

برای پیگیری یافته های آنها، کارآزمایی دومی انجام شد که در آن زنان مبتلا به پوکی استخوان به جای 100 عدد، روزانه تنها 50 گرم آلو مصرف کردند (یعنی حدود 4 یا 5 آلو در مقابل 9 یا 10 عدد).

حتی با نصف مقدار اولیه آلو، محققین حفظ قابل توجهی از BMD را گزارش کردند. این اطلاعات به خصوص مفید است زیرا آلو خشک تمایل به ایجاد روده شل دارد و معمولاً پنج آلو در روز بسیار راحت تر از 10 مورد در روز تحمل می شود.

آلو

به گفته محقق اصلی، دکتر بهرام ارجمندی، تفاوت در BMD (حداقل تا حدی) ناشی از توانایی آلو خشک در سرکوب سرعت تحلیل استخوان (تجزیه استخوان) است.

تحقیقات دیگر نشان می دهد که فعالیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آلو می تواند به محافظت یا جلوگیری از تحلیل استخوان کمک کند.

آلو دارای ترکیبات زیست فعال مانند فنولیک ها، همراه با انواع ویتامین ها و مواد معدنی است. این مواد مغذی می توانند به مبارزه با استرس اکسیداتیو و کاهش التهاب کمک کنند – دو آسیب شناسی که در از دست دادن استخوان نقش دارند.

در یک بررسی تحقیقاتی که مطالعات سلولی را بررسی می‌کند، نویسندگان به این نتیجه رسیدند که آلو خشک ممکن است تشکیل استخوان را تقویت کرده و از تجزیه استخوان از طریق اقدامات خود در مسیرهای سیگنالی که مستقیماً بر سلول‌های استخوانی (استئوکلاست‌ها و استئوبلاست‌ها) تأثیر می‌گذارند، جلوگیری کند. البته این به دلیل ترکیبات زیست فعال فوق الذکر در آلو است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.