پسته رفسنجان در گمرک به قاچاق اسلحه تبدیل شد

مقاله آموزشی در مورد پسته پسته از دوران ماقبل تاریخ بخشی از رژیم غذایی بشر بوده است و تمدن های گذشته به دلیل خواص تغذیه ای و بالقوه آن برای مدیریت بیماری ها مورد مصرف قرار گرفته اند.

پسته خانواده  یک مغز باستانی است که دارای درخت پسته که بومی خاورمیانه است، یکی از قدیمی ترین درختان آجیل گلدار است. سوابق باستان شناسی مصرف اولیه پسته توسط انسان در ترکیه به 7000 سال قبل از میلاد برمی گردد. درختان پسته که در آب و هوای گرم شکوفا می شوند، از خاورمیانه تا مدیترانه گسترش یافتند

پسته رفسنجان در بازار پرفروش ترین انواع  آجیل می باشد. آجیل به یک غذای لذیذ ارزشمند در میان خانواده سلطنتی، مسافران و افراد عادی تبدیل شد. افسانه ها حاکی از آن است که ملکه سبا پسته را یک غذای سلطنتی انحصاری اعلام کرد. در قرن اول پس از میلاد، پسته به عنوان یک آجیل با ارزش در رم معرفی شد.

پسته به عنوان یک داروی عامیانه برای انواع بیماری ها مورد استفاده قرار گرفته است و ارزش غذایی بالا و ماندگاری طولانی آن نیز آن را به یک ماده غذایی سبک وزن در میان کاشفان و تاجران اولیه تبدیل کرده است.

در دهه 1880، پسته برای اولین بار به عنوان آجیل مخصوص توسط مردم خاورمیانه به آمریکا وارد شد. درختان پسته در اوایل دهه 1930 به طور آزمایشی در کالیفرنیا کاشته شدند.

پسته در اواخر تابستان یا اوایل پاییز می رسد، پوسته آن گلگون می شود و پوسته داخلی آن به طور طبیعی در امتداد بخیه ها شکافته می شود. درخت پسته تا 10 متر (30 فوت) بلند می شود.

در دهه‌های 1960 و 1970، کشت تجاری پسته در دره مرکزی کالیفرنیا گسترش یافت، جایی که تابستان‌های طولانی و گرم برای رسیدن مناسب میوه ایده‌آل بود. این مهره دارای پوسته بیرونی سفید و سفت است که حدود 50 درصد وزن پسته را تشکیل می دهد. این دانه دارای پوست نازک و گوشت سبز روشن با طعمی خاص است.

ایران و کالیفرنیا بزرگترین تولیدکنندگان پسته در سراسر جهان هستند که هر کدام سالانه چند صد میلیون پوند تولید می کنند. مغز پسته اغلب به عنوان تنقلات مصرف می شود، برشته شده و نمک زده یا طعم دار شده و در محصولات غذایی مانند بستنی، سالاد یا محصولات نانوایی گنجانده می شود.

در دهه 1980، یک توصیه غذایی اصلی برای کنترل خطر بیماری مزمن و وزن، کاهش چربی رژیم غذایی بود که سوالاتی را در مورد محتوای چربی کل آجیل علیرغم سابقه سنتی آنها به عنوان یک غذای طبیعی، سالم و غنی از مواد مغذی ایجاد کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.