پسته زعفرانی گلستان درمان کلیه درد شناخته شد

برای نگهداری آنها را حداکثر به مدت 3 ماه در یک جعبه دربسته و دور از نور و رطوبت قرار دهید در صورت داشتن مقدار زیاد، امکان نگهداری در فریزر وجود دارد، اما باید همیشه پوسته خود را داشته باشند.

این میوه شگفت‌انگیز همچنین سرشار از پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها و ریزمغذی‌هایی مانند منگنز، فسفر، منیزیم یا ویتامین‌های گروه B است همچنین ارزش آن را دارد که سرشار از فیبر و مواد فعال آنتی‌اکسیدانی است که به مبارزه با استرس اکسیداتیو کمک می‌کند.

مراقب باشید، با این حال، وقتی پسته زعفرانی گلستان برشته و نمک زده می شود، مقدار بسیار زیادی سدیم دارد که باید به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم محدود شود!

چگونه پسته را نگهداری کنیم؟
پسته به دلیل محتوای بالای اسیدهای چرب غیراشباع اشباع نشده، میوه خشک شکننده ای است که در تماس با نور و رطوبت، دچار ترش و نرم شدن می شود بنابراین توصیه می شود قبل از استفاده آن را در جعبه خود، در جای خنک و دور از نور نگهداری کنید.

پسته

پس از جدا شدن از پوسته، بهتر است ظرف چند هفته آن را مصرف کنید تا طعم آن از بین نرود در هوای گرم می توان آن را در یخچال نگهداری کرد برای افزایش مدت زمان نگهداری می توان پسته را با پوسته آن در فریزر قرار داد.

چگونه پسته بپزیم؟
پسته تازه باید قبل از استفاده پوسته پوسته شود و در حالت ایده آل، بلانچ شود برای سهولت در این مرحله دوم، می توان آن را برای چند دقیقه در آب جوش بلانچ کرد.

برای اینکه پسته را مزه دار کنید، می‌توانید آن را برای چند ثانیه در تابه خشک کنید و سپس آن را در دستور پخت‌های مختلف قرار دهید.

چه کامل، چه له شده یا پودر شده، به خوبی از پخت و پز پشتیبانی می کند و به راحتی در شیرینی ها، کیک ها یا حتی چاشنی های آشپزخانه گنجانده می شود!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.