ژله آماده خانگی با طعم بی نظیر و کمترین هزینه

برای خنک شدن در تابستان هیچ چیز بهتر از یک ژله خنک خوب نیست مخصوصاً اگر ژله خانگی باشد، دسری سالم و بسیار با طراوت است این نوع دسر برای درست کردن با بچه ها بسیار مناسب است زیرا نیازی به ظروف آشپزخانه پیچیده و خطرناک نیست علاوه بر این، بافت آن برای کوچولوهای خانه بسیار خوشایند است.

ما 5 دسر ژله آماده خانگی روشن و خوش طعم را به شما معرفی می کنیم که نه تنها همه را خوشحال می کند، بلکه میز تعطیلات شما را نیز تزئین می کند!

کیک ژله ای “موزاییک”
عناصر:

ژله خشک از رنگ های مختلف – 4 بسته؛
شیر تغلیظ شده – 400 میلی لیتر؛
ژلاتین – 85 گرم.

ژله

روند:

در ظرف های مختلف ژله را طبق دستور روی بسته بندی آماده کنید ژلاتین را در مقدار کمی آب گرم خیس کنید، بگذارید تا پف کند، در حمام آب حل شود شیر تغلیظ شده را داخل ژلاتین بریزید، همه چیز را خوب مخلوط کنید.

ژله را مکعبی برش دهید، به قالب کیک یا کاپ کیک منتقل کنید و با مقدار زیادی شیر تغلیظ شده پر کنید در یخچال بگذارید تا کاملا سفت شود.

لذت شکلاتی
عناصر:

شکلات تلخ – 120 گرم؛
شیر – 500 میلی لیتر؛
ژلاتین – 10 گرم؛
شکر – به مزه؛
بادام پوسته شده – برای تزئین.
روند:

شیر را بجوشانید، ژلاتین را در مقدار کمی آب گرم خیس کنید، بگذارید تا پف کند، سپس در حمام آب حل کنید ژلاتین را به شیر اضافه کنید، کمی حرارت دهید و مدام هم بزنید شکلات را تکه تکه کنید.

به شیر اضافه کنید مدام هم بزنید، توده را بیاورید تا شکلات کاملا حل شده و یکدست شود مخلوط شکلات را در قالب ها یا یک قالب بزرگ بریزید و در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد دسر آماده را در ظرفی بریزید و با چیپس بادام یا شکلات رنده شده تزئین کنید.

اینگونه میتوانید یک دسر خوشمزه را درست کنید و لذت ببرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.