کشمش فخری طعمی عجیب به کله پاچه میدهد

اگرچه پیش تیمار کردن کشمش فخری با NaOH و استفاده از امواج مایکروویو برای به دست آوردن کشمش منجر به از دست دادن اسید اسکوربیک و مواد معدنی می شود، اما باعث افزایش محتوای فنل کل می شود.

در حالی که مایکروویو فعالیت آنتی اکسیدانی را افزایش می دهد ، پیش تیمار NaOH باعث کاهش آن می شود.از این نتایج، مایکروویو ممکن است به عنوان وسیله ای برای به دست آوردن کشمش توصیه شود.

یک پیش تیمار NaOH تنها در صورتی باید اعمال شود که برای کوتاه کردن زمان فرآیند ضروری باشد.تیمارهای حرارتی ملایم، مانند بلانچینگ، تأثیر قابل توجهی روی ترکیبات زیست فعال کشمش یا ظرفیت آنتی اکسیدانی میوه ندارند.

غذاهای غنی از بور عبارتند از آلو (20-30 میکروگرم در گرم)، کشمش (22 میکروگرم در گرم)، بادام زمینی (17 میکروگرم در گرم)، هلو (5.3 میکروگرم در گرم)، سیب (3.6 میکروگرم در گرم)، گلابی میکروگرم در گرم و سایر میوه ها، سبزیجات و حبوبات ( Rainey et al. , 1999 ). غلات و گوشت حاوی مقدار بسیار کمی بور هستند.

کشمش

در میان نوشیدنی ها شراب (6.1 میلی گرم در لیتر)، آب کشمش (3.0 میلی گرم در لیتر) و آب سیب (1.8 میلی گرم در لیتر) منابع غنی بور مصرفی رایج هستند.

نوشابه، چای، شیر و آبجو حاوی کمتر از 0.2 میلی گرم در لیتر هستند. محتوای بور آب های سطحی ایالات متحده به طور گسترده ای با میانگین حدود 0.08 میلی گرم در لیتر متغیر است ( Coughlin, 1998 ).

مصرف معمولی بور روزانه زنان آمریکایی حدود 0.8 میلی گرم است. میزان مصرف روزانه مردان حدود 1 میلی گرم است ( رینی و همکاران ، 1999 ؛ هانت و میخام، 2001 ). مقادیر فردی دامنه وسیعی دارد و مصرف بسیار کمتر و بسیار بیشتر رایج است. به نظر می رسد میزان مصرف در آلمان، مکزیک و کنیا به طور قابل توجهی بیشتر از ایالات متحده باشد ( Rainey and Nyquist, 1998 ).

مقادیر قابل توجهی بور ممکن است از طریق پوست جذب شود، به خصوص از کرم ها و سایر محصولات یا قرار گرفتن در معرض محل کار. بیشترین جذب از طریق پوست آسیب دیده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.