کیف چرم مردانه دیپلمات از موزه لوور دزدیده شد !

تریپلکس یک عملیات جاسوسی بریتانیا در جنگ جهانی دوم بود که شامل کپی مخفیانه محتویات کیسه های دیپلماتیک کشورهای بی طرف بود.
در سال 1964، یک مامور دوگانه  مردخای لوک، مواد مخدر، بسته و در جعبه  کیف چرم مردانه دیپلمات در سفارت مصر در رم قرار گرفت، اما توسط مقامات ایتالیایی نجات یافت. جعبه‌ای که او در آن مهر و موم شده بود «قبلاً قبلاً برای محموله‌های انسانی استفاده می‌شده است»، از جمله احتمالاً برای یک مقام نظامی مصری که چندین سال قبل به ایتالیا فرار کرده بود اما پس از آن بدون هیچ ردی ناپدید شد قبل از اینکه دوباره تحت بازداشت مصر ظاهر شود. روبرو شدن با محاکمه
دولت کانادا گذرنامه‌های کانادایی و سایر مواد را از طریق یک کیسه دیپلماتیک به تهران فرستاد تا به خروج شش دیپلمات آمریکایی که در جریان تسخیر سفارت ایالات متحده از دستگیری فرار کرده بودند، کمک کند.


در طول جنگ فالکلند در سال 1982، دولت آرژانتین از یک کیسه دیپلماتیک برای قاچاق چندین مین لمپت به سفارت خود در اسپانیا استفاده کرد تا در عملیات مخفیانه Algeciras، که در آن ماموران آرژانتینی قرار بود یک کشتی جنگی بریتانیا را در اسکله نیروی دریایی سلطنتی منفجر کنند، استفاده شود. جبل الطارق این توطئه توسط پلیس اسپانیا کشف و قبل از تنظیم مواد منفجره متوقف شد.
در ماجرای دیکو در سال 1984، وزیر سابق دولت نیجریه، اومارو دیکو، ربوده شد و در یک جعبه کشتی قرار گرفت تا او را از بریتانیا برای محاکمه به نیجریه بازگرداند. با این حال، به عنوان یک کیسه دیپلماتیک علامت گذاری نشده بود که به گمرک بریتانیا اجازه می داد آن را باز کند.
در سال 1984، مسلسل استرلینگ که برای کشتن WPC ایوان فلچر از داخل سفارت لیبی در لندن استفاده شد، در یکی از 21 کیسه دیپلماتیک به خارج از بریتانیا قاچاق شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.