گرانول بازیافتی ازجنس طلا زی را شاهرود شگفت زده کرد

یکی دیگر از غذاهای گیاهی نشاسته ای مهم دیگر در جنوب چین، نخل هایی است که گرانول بازیافتی را در مغز تنه ذخیره می کند، که با نام هایی  ثبت شده است.

به معنی درختان با آرد شواهد باستان شناسی برای این ماده غذایی تنها در سایت در مصب رودخانه مروارید توسط دانه های نشاسته بازیافت شده از حداقل دو جنس نخل تایید شده است.

با این حال، محققان چینی چندین جنس نخل با مغز خوراکی، از جمله گوانگلانگ ، نخل دم ماهی ، و همچنین برخی از گونه‌های سیکاد را از یک سری متون تاریخی چینی شناسایی کرده‌اند.

به عنوان مثال، هوآ یانگ گو ژی (سلسله جین شرقی، 317-420 پس از میلاد) مصرف آرد گوانگگلانگ را در شهرهای فلات یوننان-گوئیژو، جایی که محصولات غلات کمبود داشتند، ثبت کرد.

به گفته شو دو فو، این آرد قبلاً یکی از کالاهای مهم در بازارهای حوضه سیچوان، منطقه ای خارج از محدوده طبیعی این گیاهان، در زمان سلسله های وی جین حدود 220 تا 315 پس از میلاد فلور چین، آنلاین انجام می دهد.

گرانول

این رکورد اهمیت این غذا را نشان می دهد و اینکه در دوره تاریخی در برخی از مناطق جنوب چین کالایی مورد معامله بوده است.

مردم ژوانگ در لانگژو، گوانگشی هنوز هم آرد گوانگلانگ را به عنوان یک غذای سنتی و یک مکمل دارویی برای درمان اسهال ارزشمند می دانند.

از بررسی بالا، ما طیف وسیعی از گیاهان غذایی مهم خود را در جنوب چین ماقبل تاریخ فراتر از ریشه ها و غده ها گسترش می دهیم.

تا از نخل های نشاسته ای، سیکادها و بلوط ها استفاده کنیم که ممکن است در مطالعات قبلی به عنوان غذاهای مهم دست کم گرفته شده باشند.

بنابراین ما به دنبال گسترش دامنه نشاسته های قابل شناسایی خود هستیم و به تحلیل آماری مواد مرجع مدرن برای بهبود روش های شناسایی و همچنین ایجاد یک کلید شناسایی قابل اعتماد برای این گونه ها نگاه می کنیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.